Stephanie Else - britská umelkyňa pracujúca so sklom, umelecká sklárka

Stephanie Else

Stephanie Else, prestížnymi cenami ocenená umelkyňa, vytvára vo svojom ateliéri v obľúbenom prímorskom meste Brighton vo Veľkej Británii žiarivo krásne umelecké diela zo skla.

Cesta Stephanie ako umelkyne – samouka, bola vzrušujúca a často náročná. Uchvátená záhadou samotného skla sa snaží využiť prirodzenú priesvitnosť a vlastnosti podobné šperkom, ktorými sklo disponuje, pričom jej odvážne abstraktné návrhy často protirečia krehkosti skla ako média.

Stephanie miluje experimentovanie s farbami a spôsobmi, akými dokáže vyvolať emócie. V rámci svojich návrhov používa rôzne techniky tvarovania v peci, ktoré jej umožňujú prelínať farby skla a vytvárať jemné tónové posuny. Pomocou viacnásobného vypaľovania kombinuje povrchovú textúru, vzor a lesk, aby vytvorila krásne plastické kúsky, ktoré sa počas dňa menia v závislosti od svetla.

Svetlo a textúra zohrávajú dôležitú úlohu v tom, ako je dielo Stephanie vnímané. Umylkyňa sa teší z výziev, ktoré je sklo prináša a vždy je nadšená keď na konci procesu otvorí pec, pretože si nikdy nie je úplne istá, ako bude hotový kus vyzerať.

Okrem vystavovania svojich prác na národnej aj medzinárodnej úrovni ju obzvlášť baví práca na zákazku a práca s klientmi pri vytváraní ich vlastných diel na mieru.