Konstantinos Papaioannou - profilový obrázok umelca

Konstantinos Papaioannou

Konstantinos Papaioannou (narodený v Aténach, Grécko) je vizuálny umelec a básnik, ktorý vytvára rozsiahle pútavé diela, skúmajúce povahu psychiky prostredníctvom myšlienok o nesmrteľnosti, dualite a nadčasovosti.

Konstantinos má bakalársky titul v odbore germanistika s prvotriednym vyznamenaním na Fakulte filozofie Národnej univerzity v Aténach. Je držiteľom postgraduálneho diplomu v odbore Kultúrny manažment (Deutsche Akademie fuer Management, Berlín), ako aj certifikátov v odbore Umelecké písanie a kritika, Výstavný dizajn, Vytváranie sociálnych sietí pre galeristov, Kurátorské postupy (Node Center for Curatorial Studies, Berlín), Kultúrny manažment a muzeológia (Helénsko-americká únia, Kultúrne oddelenie, Atény) a Umenie a financie na globálnom trhu (Sotheby’s Institute of Art).

Hovorí po grécky, nemecky, španielsky, anglicky, turecky a srbochorvátsky.

Od roku 2014 do roku 2018 pracoval Konstantinos ako asistent galérie v Haute Collage Fine Art Gallery v Queensway v Londýne. Tam začal vystavovať a predávať svoje vlastné umelecké diela a vyvinul svoj charakteristický štýl – zložitý, ručne kreslený, dekoratívny vzor objavujúci sa na každom jeho obraze.

V Aténach sa zúčastnil skupinových výstav (Art Number 23 – október 2021, Grécko-francúzske združenie – október 2022).
Jeho prvá samostatná výstava vo Vassiliki Galerie d’Art (Nafplion, júl 2023) je jeho skutočným prielomom vo svete umenia.
Jeho druhá samostatná výstava sa konala v St Nicholas Business Club & AHEPA Maritime Chapter HJ-45, v januári 2024, Pireus, Grécko.
V októbri 2024 sa zúčastní skupinovej výstavy so spomienkovými predmetmi na opernú divu Mariu Callas a ňou inšpirovanými dielami v Kakogiannis Foundation, Atény, Grécko.