Karin Mikulášová - profilová fotografia umelkyne

Karin Mikulášová

Krédo maliarky Karin Mikulášovej je: „Tvorenie je radosť!“. Baví ju tvorivé sebavyjadrovanie, maľovanie, vytváranie koláží. Pracuje s textilom a textilnými materiálmi. Od maľovania na hodváb sa posunula k maľovaniu akrylom. Hodváb neopustila, akryl a plátno „objavila“ pred niekoľkými rokmi, keď chodila do svojho prázdneho ateliéru, bez ľudí. Z hodvábu si priniesla techniku orámovania plôch maľby. Vytvára obrazy v obraze. Ponúka pestrý kaleidoskop a farebnú fantáziu hýrivých farieb.

Zúčastnila sa na súťaži talentov Košického kraja pod názvom SLOVOM A OBRAZOM, výstavy obrazov v Dolnej bráne – Košický Montmartr v rámci festivalu USE THE CITY 2022. V roku 2022 v krajskom kole Výtvarné spektrum Košického kraja získala 2. miesto za obraz s názvom „Tajomstvo stromu“. Obraz nazvaný „Krajina s červeným domom“ bol v krajskom kole súťaže v roku 2023 vystavený vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach.

Začiatkom jari 2023 vystavovala v košickej kaviarni Glory Cafe a neskôr vo Verejnej knižnici Jána Bocatia mala výstavu obrazov pod názvom UMENIE V ČITÁRNI.
V marci 2023 získala druhé miesto v STAROMESTSKEJ VÝTVARNEJ SÚŤAŽI O CENU VOJTECHA LÖFFLERA.
V júni 2023 vystavovala Karin Mikulášová svoje obrazy vo Výmenníku Štítová – Výstava nazvaná KALEIDOSKOP I mala netradičnú a kreatívnu vernisáž. Jej súčasťou bola tombola, za výťažok kúpila autorka veľké plátno, farby, štetce a namaľovala obraz, ktorý následne darovala Nemocnici AGEL Košice – Šaca s názvom „Ráno v Botanickej záhrade“.

Po tejto úspešnej výstave nasledovala v auguste 2023 výstava KALEIDOSKOP II, ktorá sa uskutočnila v Zemplínskej galérii v maďarskom mestečku Satoraljaujhely – Kossuth Lajos Művelődési Központ Zemplén Galéria. V septembri sa výstava premestnila do do priestorov školskej galérie Magyar-Szlovák Két Tanítási Nyelvű Nemzetiségi Ált. Isk. És Kollégium v tom istom meste.

Rok 2024 otvorila výstavou DO ROKA A DO DŇA opäť v Glory Café v Košiciach.
Aktuálne prebieha jej výstava REMINISCENCIE A NÁVRATY v KaféLampy v Bratislave.

Živelnosť a radosť zo života pretavená a prerozprávaná na plátnach autorky oslovila viacerých záujemcov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Jej obrazy tak zdobia priestory obývačiek ale aj kancelárií na Slovensku, v Čechách a Nemecku.